BALLARAT FOOTBALL NETBALL LEAGUE
SENIORS
DARLEY v BACCHUS MARSH
DARLEY
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
B: M.Brett, M.Ward, J.Ancrum
HB: Z.Le Huray, D.Cadman, A.Azzopardi
C: M.Denham, L.Spiteri, B.Bewley
HF: J.Cadman, B.Wright, H.Inglis
F: W.Johnson, J.Bewley, A.Azzopardi
R: B.Myers, J.Fawcett, L.Baker Int: D.Matricardi, B.Ward, R.Matricardi, D.Bishop
Emg: L.Noonan, T.Angwin, J.Crawford
BACCHUS MARSH
B: J.Parente, J.Huxtable, A.Craig
HB: W.Lalor, J.McCreery, R.Penny
C: T.Shea, J.freeman, D.Armfield
HF: J.Hehir, J.Owen, X.Jenks
F: L.Goetz, B.Glascott, C.Freake
R: A.Porter, S.Lafranchi, I.Nixon
Int: K.Tyrrell, C.Pigott, C.Gates, E.Mckercher, J.Kovacevic
MELTON v NORTH BALLARAT
MELTON
B: A.Monitto, L.Heaney, L.Phillips
HB: J.Cotter, R.Walker, B.Mawson
C: K.Borg, L.Watkins, M.Scoble
HF: B.McGee, R.Davis, J.Kight
F: Br.Sullivan, B.Kight, R.Carter R: L.Walker, J.Hickey, J.Taylor
Int: Z.Russell, J.Stewart, C.Farrugia, J.Walker, J.O'Brien, L.Ericson, Bi.Sullivan
NORTH BALLARAT
NOT SUPPLIED
MELTON SOUTH v REDAN
MELTON SOUTH
NOT SUPPLIED
REDAN
From: Z Mortlock, P Fitzgibbon, R Gunsser, L George, H Lawson, L Farnsworth, D Bond, D Mathews, T Bond, S Broadbent, M Boyer, J Werts, N Kelson, G Bell, Z Lee, B Carroll, B Green, H Lee, J Short, B Douglass, K Jess, H McNamara, S Fitzgibbon
EAST POINT v SEBASTOPOL
EAST POINT
B: G.Slater, B.Thompson, H.Thompson
HB: J.Merrett, L.Howard, J Taylor
C: M.Rotumah-Onus, A.Caldow, B.Jones
HF: J.Cairns, J.Johnston, J.Jeffrey
F: B.McDougall, A.Molan, S.Robinson
R: J.Van Meel, L.Canny, M.Johnston
Int: T.Conlan, J.Fraser, L.Tebble, S.Cue
Emg: K.Irvin
SEBASTOPOL
B: M.Johnson, L.Mason, R.Birthisel
HB: J.Bambury, T.Lockyer, R.O'Keefe
C: C.O'Shea, L.Cassidy, J.Hill
HF: L.Stow, L.Latch, T Hutt
F: L.Kiel, A.Forbes, J.Mcdonald
R: B.Medwell, B.Hutt, R.Mcnally
Int: T.Steenhuis, D.Widgery, J.Wilkinson, M.Baker, L.O'Keefe
RESERVES
DARLEY v BACCHUS MARSH
DARLEY
B: B.Crawford, D.Locke, D.Foley
HB: D.Locke, K.Churchill, R.Bishop
C: T.Hardinge, N.Baker, T.Angwin
HF: L.Noonan, J.Crawford, D.Beecham
F: J.Taylor, J.Altay, J.McNair
R: R.King, K.Coghlan, R.Densley
Int: L.Vassallo, L.Cahill, J.White
BACCHUS MARSH
B: J.Calvitto, D.Bishop, R.Rivera
HB: J.DiBlasi, J.McLean, A.Lynch
C: Z.Kusli, E.Thewma, J.McGrath
HF: B.Taylor, K.Tyrrell, J.Pawlowicz
F: J.Freake, R.Huxtable, T.Tabone
R: C.Le Sueur, O.Cukavac, R.Porter
Int: E.Shanasy, D.Quinn, J.Fitzpatrick
MELTON v NORTH BALLARAT
MELTON
B: B.Merry, W.Jenkins, C.Jones
HB: T.Williams, B.Grambau, A.Robinson
C: P.Sharma, L.Doran, L.Ericson
HF: A.Hibbert, J.Hibbert, J.O'Brien
F: B.Mcintyre, J.Grech, T.Grech
R: J.Stewart, J.Robertson, J.Cooper
Int: C.Young, B.Souter
NORTH BALLARAT - No team selected
MELTON SOUTH v REDAN
MELTON SOUTH
NOT SUPPLIED
REDAN
From: J Baker, B McDonald, M Daly, S Watt, M Tuohill, S Fitzgibbon, S Remington, A Dalziel, E Lindeblad, R Elliott, K Stevens, S Ploeger, B Khongbut, C Baker, S Giblett, J Baptie, J Weekley, A Vranesic, A Barker
EAST POINT v SEBASTOPOL
EAST POINT
B: C.Carson, H.Matthews, A.Vallance
HB: C.Jerram, L.Humphrey, J.Watkins
C: D.Murphy, C.Raine, W.Austin
HF: K.Irvin, C.McKenzie, D.Emonson
F: B.Deppeler, J.Gibbs, S.Tung
R: A.Kirby, R.Murphy, B.O'Brien-Wilson
Int: D.Dojiok, P.Heeps, J.Ormrod, S.Gayton
SEBASTOPOL
NOT SUPPLIED
UNDER-19
DARLEY v BACCHUS MARSH
DARLEY
B: C.Jordan, N.Foley, J.Sparshott
HB: D.Nitschke, G.Hatcher, C.Sanders
C: J.Watson, C.Hewett, J.Hardinge
HF: K.Williams, J.Caruana, R.Younger
F: B.Rainbow, C.Taylor, J.Davies
R: C.Growcott, J.Wilson, M.Gardiner
Int: E.Matthews, C.Jones, T.Mason-Palma, J.Saw, F.Ramsay, A.Colbron, N.Johansen
BACCHUS MARSH
B: L.Nixon, A.Jones, J.Dellar
HB: C.Smith, Z.Dransman, K.Shirra-Gibb
C: J.Vereker, A.Lalor, B.Locke
HF: L.Ciappara, T.Parente, C.Couacaud
F: L.Meyer, R.Lister, H.Pigott
R: B.Kerney, J.Cukavac, R.Segrave
Int: R.McGrath, L.Iredale, K.Hudaverdi, X.Kusli
MELTON v NORTH BALLARAT
MELTON
B: D.Quigley, C.Scoble, Z.Russell
HB: L.Brown, H.Karlich-Portelli, S.Smoult
C: J.Agius, P.Patullo, J.Cotter
HF: J.Wheeler, S.Smoult, A.Briggs
F: J.Beeson, O.Greenshields, A.Greenshields
R: C.Battye, W.Majok, A.Thorneycroft
Int: T.Morton, A.Stewart, N.Webber, H.Fenton, A.Landaverde, C.Alaimo, D.Evers
NORTH BALLARAT - No team selected
MELTON SOUTH v REDAN
MELTON SOUTH
B: J.Lewer, J.Koochew, R.Studham
HB: D.Radville, W.Smith, J.Absolom
C: A.Lees, D.george, J.Sipthorp
HF: A.Yassine, M.Large, B.Ryan
F: J.Thomas, L.Peterson
R: C.Logan, M.Vescio, C.Doran
Int: A.Mizzi, A.Abdelaziz, D.Evans
REDAN
B: L.Thurling, L.Abrams, N.Nicholson
HB: O.Dixon, T.Kinnane
C: J.Richardson, J.Catley, J.Smith
HF: B.Kelly, S.Wakely, C.Alsop
F: J.Kroussoratis, L.Kroussoratis, J.Reed
R: R.Forde, J.Quayle
EAST POINT v SEBASTOPOL
EAST POINT
B: J.Penny, N.Salter, W.Stevens
HB: M.Hutson, N.Bennett, A.Maule
C: C.Geljon, M.Brown, B.Willems
HF: K.Jones, C.Hunt, O.Harris
F: L.Geue, H.Bennett, T.Wright
R: O.Bolt, R.Lavery, X Byrne
Int: L.Lucas, J.Britt, M.McMahon
Emg: M.Treweek, I.Furneaux, N.loft
SEBASTOPOL
B: W.Watson, T.Degenhardt, M.Bleicher
HB: J.Matheson, C.Grist, T.Steenhuis
C: C.Stewart, T.Cahill, J.Miller
HF: J.Clementson, B.Simpson, K.Berry
F: L.Sheridan, J.Somers, A.Wilson
R: S.Letcher, B.Dixon, T.Quick
Int: A.Downie, A.Campbell, A.Hodder, J.Cromb
CENTRAL HIGHLANDS FOOTBALL LEAGUE
SENIORS
DAYLESFORD V BALLAN
DAYLESFORD
B: H.Jarrad, M.Borzillo, L.Johnston
HB: A.Boyse, T.Nesbitt, A.Pasahidis
C: T.Maher, J.Schroder, C.Molivas
HF: T.Conroy, S.O'Brien, L.Said
F: T.Hunt, M.Cummings, T.Lee
R: B.Jones, A.Lambert, M.Dean
Int: J.Cummings, T.Dean, J.Evans, M.Steen
BALLAN
B: K.Heafield, D.Clarke, B.Colley
HB: H.Bongart, J.Homewood, T.Powell
C: A.Mullane, A.Tanner, L.Conlan
HF: J.Fuller, D.Velden, J.Jarvis
F: T.Van Leth, R.Bongart, J.Lingard
R: C.Parsons-Jones, H.Thompson, B.Wood
Int: T.Laurie, T.Cox, D.Nielsen, Z.Colley
CRESWICK V ROKEWOOD-CORINDHAP
CRESWICK
B: M.Booth, B.Plover, E.Henderson
HB: B.Cochrane, A.Lovett, Z.Gladman
C: D.Whitfield, L.Scheele, B.Sternberg
HF: J.Anagnostou, N.Cochrane, J.Mcintyre
F: N.Pantzidis, L.Ryan, J.Thomas
R: P.Taranto, M.Hottes, B.Dolan
Int: A.Sedgwick, T.Landwehr, R.Cox, W.Preston
ROKEWOOD-CORINDHAP
B: J.Bagagnolo, M.Riding, R.Fisher
HB: T.Lamb, Z.Jenkins, C.Jeffrey
C: L.Philp, M.Lockyer, M.Aikman
HF: C.Barrenger, M.Brehaut, D.Cassidy
F: J.Morgan, R.Aikman, J.Buttler
R: M.Rivett, J.Ford, G.Jolly
Int: K.Hayes, J.Gray, J.White, C.Plier
WAUBRA V BEAUFORT
WAUBRA
B: M.Mcquillan, H.Roscoe, N.Benson
HB: B.Morshead, P.Feaver, J.Kinna
C: A.Clark, A.Baldwinson, T.Hall
HF: D.Jenkins, R.Gavin, B.Colligan
F: B.Wilson, D.Robertson, O.Randall
R: N.Moran, T.Ford, J.Knights
Int: R.Wakefield, A.Marro, R.Petrascu, M.Marro
BEAUFORT
B: C.Mahony, T.McKenzie, B.Thomas
HB: T.Smart, H.Slater, A.Gaylard
C: L.Cox, T.Haase, J.Appleton
HF: K.johannesen, L.Harris, D.Jones
F: L.McLinden, T.Head, F.Kellett
R: J.McDermott, R.Tuddenham, M.Wilson
Int: I.Jantzen, M.Jenkins, D.Wenn, R.Luke
BUNGAREE V LEARMONTH
BUNGAREE
B: M.Lawless, N.Browning, J.Gallagher
HB: A.Browning, C.Edwards, B.Simpson
C: I.Quick, D.Murphy, T.Wakefield
HF: B.Willian, L.Thornton, T.Elliott
F: J.Mahar, J.Butler, J.Lukich
R: D.Martin, M.Comben, J.Richardson
Int: J.Walter, X.Carey, E.Forbes, J.Murphy
LEARMONTH
B: B.Powell, M.Judd, M.Harbour
HB: J.Dunne, J.Rich, D.Harberger
C: J.Crilly, A.Hare, C.Kimber
HF: N.Gittings, D.Anderson, J.Findlay
F: M.Rowe, T.Mitchell, D.Folkes
R: J.Rae, P.Collins, W.Green
Int: T.Curran, L.Ozols, M.McKenna, E.Prenc
Emg: S.McCrum
CARNGHAM-LINTON V DUNNSTOWN
CARNGHAM-LINTON
B: J.O'Brien, A.McPherson, L.Hodgson
HB: K.Raven, J.O'Brien, W.Bruty
C: T.Clark, D.O'Brien, M.Picken
HF: N.O'Brien, M.Knight, B.Benson
F: D.Wynd, J.Foley, J.Pound
R: T.Raven, T.Scoble, J.McMickan
Int: C.Lloyd, H.Butler, C.Patterson, F.Davies
DUNNSTOWN
B: P.Britt, B.Cracknell, B.Leonard
HB: M.Tuddenham, J.Crone, A.Caligiuri
C: K.Dickson, R.Walsh, N.Byrne
HF: A.Murphy, R.Adams, T.Wardell
F: B.Whittaker, M.Henderson, F.Stevenson
R: L.Hodgins, J.Leonard, W.Henderson
Int: B.Collins, L.Hunter, L.Taylor, P.Tuddenham
BUNINYONG V HEPBURN
BUNINYONG
B: J.Coxall, J.Jones, J.Ottavi
HB: L.Cullen, J.Marshall, A.Domic
C: L.Burbidge, J.Robertson, H.Givvens
HF: B.Marchant, D.Micallef, J.Morgan
F: A.Ebery, A.Trevisan, J.Forth-Bligh
R: N.Shell, A.Eichler, J.Coffey
Int: J.Rodgers, A.Leonard, H.Donald, J.Milgate
HEPBURN
B: J.Grant, H.Rodgers, J.Wallesz
HB: J.Malone, W.Ward, Z.Kupsch
C: J.Blackburn, I.Grant, M.McKay
HF: R.Ferraro, Q.Butt, B.Pedretti
F: J.Clarke, M.Banner, A.McKay
R: S.Tighe, N.Johns, B.McKay
Int: T.Brown, J.Cook, D.Dennis, B.Yanner
SPRINGBANK V GORDON
SPRINGBANK
B: A.Murnane, B.Hanrahan, J.Simpson
HB: F.Toose, I.Pertzel, B.Maher
C: H.Twaits, K.Maher, A.Geyle
HF: Z.Kennedy, C.Quinlan. T.Maher
F: J.Thompson, J.Maher, C.Ronan
R: P.Glanford, T.Finco, B.Haintz
Int: N.Gordon, C.Vaughan, J.Wilson-Keir, A.Wethling
GORDON
B: B.Schiltz, H.Biggs, G.Clifford
HB: R.Clampit, S.Griffiths, J.Curnow
C: M.Nolan, B.Frazer, B.Sutcliffe
HF: E.Crackel, D.Anderson, J.Clampit
F: L.Gunnell, Z.Ryan, B.Buttler
R: R.Ranieri, M.Griffiths, L.Blazko
Int: E.Muir, J.Gorman, J.Lampi, F.Violi
SKIPTON V NEWLYN
SKIPTON
B: A.Twaddle, B.Krol, N.Strangio
HB: J.Peeters, M.Walsh, J.Draffin
C: S.Romeril, J.Maddock, D.Kilpatrick
HF: L.Stranks, J.McClure, McCrow
F: J.Webster, M.Cullinan, R.Monument
R: D.Phillips, P.Graham, A.Nestor
Int: L.Cullinan, J.Wilson, T.Cullinan. W.Beever
NEWLYN
B: S.Murphy-McKay, M.Tilley, J.Starcevich
HB: D.Wehrung, D.Fishwick, P.Labbett
C: L.Hoy, J.Milne, L.Gill,
HF: A.Rofe, J.Giampaolo, M.McGrath
F: J.Labbett, C.Giampaolo, K.Collins
R: T.Carey, S.Willmott, M.Phelps
Int: L.Gunn, K.Prendergast, J.Lee, L.Prendergast
RESERVES
BUNGAREE V LEARMONTH
BUNGAREE
B: B.Thornton, J.Whitcher, M.Currie
HB: A.Byham, D.Mahar, A.bright
C: S.Butler, A.Richardson, M.Hay
HF: G.Trevenen, H.Cousens, M.Panther
F: J.Sardo, J.Rix, J.Partington
R: S.Mewett, N.Spratling, A.Verhoeven
Int: L.Prendergast, T.Puddy, M.Hovey, J.Beaston
LEARMONTH
B: C.Charters, M.Bakker, H.Bridges
HB: S.McCrum, C.Andrews, B.Patullo
C: G.Tyndall, K.Sobczak, J.Gebert
HF: J.Schaper, L.Jackson, L.Smith
F: K.Middleton, P.Mcguigan, N.Willox
R: T.McKechnie, R.McMahon, T.Owen
Int: Z.Patullo, J.Bartley, W.McKechnie
Emg: K.Wills
CARNGHAM-LINTON V DUNNSTOWN
CARNGHAM-LINTON
B: A.Bennetts, J.Bound, B.Doolan
HB: C.Brown, Z.Hart, Z.Ross
C: J.Richardson, K.Henderson, J.Currie
HF: H.Palmer, H.Peoples, H.Blower
F: L.Isbister, J.Gould, J.Pring
R: J.Hart, M.Barnett, R.Nunn
Int: C.Brook, B.Lewis, T.Drinkwater, J.Smith
DUNNSTOWN
B: N.Hobbs, D.Keating, A.Plucke
HB: B.Morey, L.Rae, M.Ellis
C: C.Rinaldi, M.Blackburn, B.Murphy
HF: R.Brasser, A.Murphy, K.Neville
F: D.Simpkin, S.Howson, J.Mayne
R: N.Duggan, K.Bickley, C.Murphy
Int: W.Everard, T.Leon, C.McKay
SKIPTON V NEWLYN
SKIPTON
B: K.Stranks, A.Morcombe, A.Robertson
HB: S.Peeters, B.Creelman, B.Hobbs
C: B.Meek, R.Uwland, S.Boswell
HF: L.Lamb, M.Graham, W.Fay
F: J.Robson, F.Morcombe, B.Uwland
R: T.Gawne, C.Stranks, T.Huglin
Int: M.Smith, D.Lockens, J.Hendrich
Emg: C.Hoogland
NEWLYN
B: B.Blomeley, B.Slater, J.New
HB: L.Allen, S.Corboy, T.Hardisty
C: R.Beste, F.Lowe, J.Hillas
HF: J.Sullivan, N.David
F: W.Mesley, L.Shaw, C.Robinson
R: D.Mizzeni, M.Cosgrave, B.Huggett
Int: J.Clark, L.Fishwick, J.Dwyer
CRESWICK V ROKEWOOD-CORINDHAP
CRESWICK
From:: Ryan Knowles, Rhys Antonio, Joshua Mackrell, Ashley Vincent-Wade, Tynan Spenceley, Tyson Randall, Gerard Van Oostveen, Tyson Wilkin, Tim ROBINSON, Mark Howden, Lachie Grigg, Josh Humphries, Josh Taylor, Justin Boers, Jake Brookes, Nathan Horsburgh, Alex Middleton, Tynan Haintz, Timothy Rieniets, Jayden Robertson, Dylan Randall, Adam Lovett, Luke Head
ROKEWOOD-CORINDHAP
From: Jason Hutchins, Max Campana, Andrew Parkinson, Jeremy La Haye, Hayden Carlyle-Marks, Liam Laffan, Max Stephens, Tom Fagg, Paul Wells, Chris Betka, Joel McAuliffe, Jaylan White, Matt Hayes, Jayden Hayes, Jeremy Richardson, Nick Stubbs, Brayden Ferguson, Patrick Smith, Troy Mellington, Loki Baker-Radford, Josh Gray, Cameron Plier
DAYLESFORD V BALLAN
DAYLESFORD
From: Ben Peart, Samuel Winnard, Thomas Davidson, Riley White, Jacob Speedie, tyson dellanno, Alex Peters, James Peters, Ryan Holmes, Daniel Ryan, Brad Distel, Tom Grant, Jamie Bridgman, Lachlan Campbell, Thomas Powell, Matthew Nowell, Jacob Whelan, Jack Goodlet, Aaron Brereton, Benjamin Brewer, Cane Stewart, Andrew Monaghan
BALLAN
From: George Muir, Jackson Kurzman, Alistair Hine, Josh Arnold, James Conlan, Chris Micallef, Dylan Cooper, Chris Sharp, Banjo Leahy, Lucas Smits, Matthew Gunn, Christopher Lee, Matthew White, Owen Robertson, Brent Shaw, Adam McIntyre, Brody Richie, Keelan Batten, Brodie Gellie, Tristan Batten, Dave Pike, Billy George
BUNINYONG V HEPBURN
BUNINYONG
From: Cam Boer, Matt Carroll, Patrick Duggan, Matthew Hartigan, Daniel Westblade, Brayden Netherway, Bailey Squire, Ethan McMurphy, Daniel Chant, Chris Wills, Campbell Palmer, Morgan Turner, Zacc Price, Jackson Barnett, Connor Andrews, Abraham Grant, Wyatt Pilmore, Ty Ward, Billie Leskosek
HEPBURN
From: Felix McGurk, Luke Lucktaylor, Liam O'Halloran, Brock Noble, Jayden Liversidge, Billy Albert, declan murnane, Nathaniel Lowe, Leigh Lovig, Harry Johns, Jake Chamberlain, sage eguchi, Eamonn Clarke, Corey Pedley, Isaac Pedretti, Harrison Nevill, James Gray, Jack Carey, Finnley Geurts, Lochie Johns
SPRINGBANK V GORDON
SPRINGBANK
From: Jesse Di Martino, Lachlan Dean, Maison Doll, Magbul Abraham, Karl Maher, Scott Baldwin, Ethan Kennedy, Jake Hopkins, Alistair Rix, Jayden Wren, Benjamin Martinu, Harry Hislop, Mitchell Hodge, Tom O'Loughlin, Matthew Simpson, Anthony Grace, Daniel Baldwin, Pat Simpson, Alex Hamilton, Benjamin Ronan, Colin Vaughan, Lachie Scholten
GORDON
From: Cam Reynolds, Nathan Dower, Stuart Miller, James Conroy, Andrew Spratling, Jack Johnston, Daniel Pascoe, Matthew Edwards, Lachlan Payne, Jacob Lynch, Brad Stewart, Mitchell Labbett, Lochlan Carter, Zac White, Matt Skontra, Ben Conroy, Ethan Cascun, Noah McConnell, Michael Anderson, Cooper Dower, Kobi Cheeseman
WAUBRA V BEAUFORT
WAUBRA
From: Isaac Menhennet, Lachlan Barnes, Riley Taylor, Isaac Martin, Tyler Loader, William Menhennet, Zachary Kennedy, Jack Bennetts, James Crebbin, Will Tol, Ethan Wapshott, Joshua Gollan, Rory Wakefield, Jack Conroy Beaufort Reserves
BEAUFORT
NOT SUPPLIED