BALLARAT FNL
SENIORS
East Point v Bacchus Marsh
Subscribe now for unlimited access.
or signup to continue reading
East Point
B: G.Slater, H.Thompson, B.Thompson
HB: J.Brown, A.Caldow, J.Merrett
C: B.Jones, J.Dodd, M.Rotumah-Onus
HF: J.Jeffrey, J.Cairns, J.Johnston
F: B.McDougall, L.Howard, S.Robinson
R: M.Johnston, J.Van Meel, L.Canny
Int: D.Lual, S.Cue, J.Taylor, M.Filmer
Emg: N.Bennett, R.Lavery, J.Fraser
Bacchus Marsh
B: J.Parente, A.Craig, X.Jenks
HB: D.Armfield, B.Glascott, J.Freeman
C: W.Lalor, J.Owen, I.Nixon
HF: R.Penny, C.Gates, C.Pigott
F: E.Mckercher, J.Huxtable, J.Kovacevic
R: K.Tyrrell, S.Lafranchi, J.McCreery
Int: T.Findlay, S.Crea, J.Pawlowicz
Ballarat v Sunbury
Ballarat
B: B.Wardley, T.Maple, J.Nicholls
HB: A.Bade, L.Dalgleish, W.Garner
C: P.Simpson, L.Gray, Z.Maple
HF: C.Smart, B.Fraser, J.O'Brien
F: R.Perry, W.Squires, A.Hooper
R: L.Rinaldi, M.Powling, W.Liston
Int: N.Robinson, J.Harwood, F.Perkins, C.Stepnell, L.Hadley, F.Dix, Z.Rinaldi, S.Battistella
Sunbury
B: J.Hannett, T.Lever, S.Reilly
HB: N.Wood, J.Tentonello, J.Newitt
C: D.Muir, L.Urbon, C.Bramble
HF: B.Eales, H.Power, N.Doyle
F: M.Mclean, R.Miller, J.Sutton
R: J.Guthrie, J.Egan, F.Ampulski
Int: Z.Stevens, M.Boyd, T.Werner, B.Landt
Emg: W.Wright, L.Brennan, J.Coles, S.Morris, D.Hagan
Darley v Lake Wendouree
Darley
B: B.Bishop, B.Myers, M.Ward
HB: Z.Le Huray, J.Crawford, D.Cadman
C: B.Bewley, M.Denham, L.Spiteri
HF: S.Fawcett, J.Cadman, B.Wright
F: T.Angwin, D.Bishop, H.Inglis
R: M.Hovey, J.Fawcett, L.Baker
Int: J.Hardinge, J.White, R.Matricardi, D.Fawcett, A.Azzopardi
Emg: J.Taylor, G.Hatcher
Lake Wendouree
B: J.Canny, B.Helyar, L Gilbert
HB: A.Gove, K.Anderson, B.Hayes
C: T.Palmer, B.Ryan, M.Foster
HF: J.Wright, S.Canny, B.Mckimmie
F: N.Pring, B.Cameron, B.Thompson
R: J.O'Connell, T.Zampatti, T.Collins
Int: H.Robertson, R.O'Keefe, C.James, P.James
Redan v Melton
Redan
B: S Fitzgibbon, B Douglass, J Short
HB: P Fitzgibbon, J Werts, L Farnsworth
C: O Pittard, L George, D Matthews
HF: L McLean, M Boyer, B McKay
F: G Bell, L Bond, B Carroll
R: R Forde. H Lawson, K Jess
Int: S Broadbent, Z Lee, H McNamara, T Bond
Melton
B: A Monitto, L Phillips, J Walker
HB: B Mawson, B Soutar, L Doran
C: M Scoble, L Watkins, K Borg
HF: J Kight, L Carter, R Davis
F: B Kightl, R Carter, B Sullivan
R: B McIntyre, J Hickey, L Walker
Int: Z Russell, L Ericson, C Jones, A Hibbert, C Farrugia, A Robinson, J Stewart, C Scoble
Melton South v North Ballarat
Melton South
B: J.Kovarik, L.Peterson, S.Hobijn-Allen
HB: D.Schilder, R.Theo, M.Vescio
C: L.Pritchard, H.Wilde, C.Chapman
HF: C.Doran, J.Lewer, R.Rousch
F: D.George, J.Muse, B.Ryan
R: B.Collins, M.Fino, J.Bibby
Int: D.Donaldson, C.Logan, W.Smith, D.Wyatt
North Ballarat
B: Ry Polkinghrone, R Hobbs, B Purchase
HB: I Carey, C Darbin, J Sparkman
C: S Artz, B Leonard, R Palmer
HF: N Nash, L Deering, F Loader
F: H Trigg, S Crameri, T McMIllan
R: S Howard, E Lamb, N Troon
Int: M White, D Morris, H Driscoll, W Quinlan
Emg: C Jenkins, F McCarty, J Darbin
RESERVES
East Point v Bacchus Marsh
East Point
B: C.Carson, T.Brooks, J.Fraser
HB: C.Jerram, A.Kirby, A.Stevenson
C: J.Ormrod, C.Raine, D.Murphy
HF: L.Tebble, K.Irvin, T.Walton
F: H.Matthews, T.Raine, J.Gibbs
R: D.Emonson, W.Austin, S.Tung
Int: P.Heeps, S.Gayton, B.Fitzpatrick, B.O'Brien-Wilson Emg: L.Humphrey
Bacchus Marsh - NOT SUPPLIED
Ballarat v Sunbury
Ballarat
B: S.Scobie, C.Stepnell, L.McKenzie
HB: J.Willowhite, B.Milikins, T Bokma
C: J.Ellis, J.Taylor, D.Brown
HF: D.Kennedy, J.Harwood
F: F.Dix, D.New R: T.Green, C.Bade
R: L.Hadley, S.Boag
Sunbury
B: D.Sanderson, B.Mundy, J.Taylor
HB: C.Lever, J.Lee, J.Pollard Wright
C: M.Eales, S.Morris, D.Hagan
HF: R.Allen, L.Brennan, B.Falzon
F: A.Goodson, R.Doyle, C.Moore
R: W.Wright, J.Coles, M.Morham
Int: J.Muir, B.Dunne, C.Albert
Darley v Lake Wendouree
Darley
B: D.Locke, S.Taylor, B.Crawford
HB: L.Havelberg, D.Locke, J.Altay
C: R.Bishop, L.Noonan, C.Murley
HF: N.Baker, A.Sweet, J.White
F: J.Taylor, K.Coghlan, L.Vassallo
R: J.McNair, R.Densley, T.Angwin
Int: S.Sanders, K.Churchill
Emg: D.Beecham, D.Matricardi
Lake Wendouree
B: J.Leech, S.Canny, R.Quayle
HB: L.O'Connell, M.Smith, S.Leonard
C: P.Corbett, J.Butler, T.Johnson
F: A.Laffy, L.Fitzgerald, T.Floyd
F: M.Kennedy, I.Torpy, A.Cutts
R: N.Shearer, S.Finlayson, S.Macchia
Int: W.Maher, F.Postlethwaite, N.Fraser, B.Rees
Redan v Melton
Redan
From: J.McIntosh, R.Elliott, J.Baptie, D.Kirsanovs, S.Remington, S.Watt, M.Tuohill, A.Dalziel F: M.Kymantas, K.Stevens, B.Khongbut, E.Lindeblad C.Baker
Melton
NOT SUPPLIED
Melton South v North Ballarat
Melton South
NOT SUPPLIED
North Ballarat
From: N Perry, F McCarty, J Darbin, B Howard, C Jenkins, J Duffy, M Faulkner, K Lewis, J Watts, R Gallagher, D Kenny, C Kirby
UNDER-19
East Point v Bacchus Marsh
East Point
B: N.Salter, W.Stevens, M.Hutson
HB: O.Harris, B.Joyce, M.Treweek
C: C.Geljon, H.Bennett, D.Hiscock
HF: B.Willems, K.Jones, C.Hunt
F: L.Lucas, K.Hughes, L.Geue
R: O.Bolt, R.Lavery, X.Byrne
Int: T.Conlan, N.Bennett, R.Hiscock, B.Edwards
Bacchus Marsh
NOT SUPPLIED
Ballarat v Sunbury
Ballarat
B: K.Strybosch, R.Catherall, S.Baulch
HB: N.Harwood, H.Adam, T.Burrows
C: E.Drever, T.Jones, T.Thorne
HF: C.Lloyd, J.Skelton, R.Flowers
F: J.Bik, M.Marshman, L.Stone
R: H.Nairn, B.Ruach
Int: G.Ruach, J.Hart, L.Kinnersly, J.Burke
Sunbury
B: R.Lewis, B.Carrello, M.Fuhrmeister
HB: J.Cain, J.Hodgson, E.Sultana
C: J.McHenry, S.Parker, R Eales
HF: M.O'Rafferty, D.Corcoran, N.Ryan
F: L.Turner, P.Newman, L.Mendola-Webb
R: E.Bygate, B.Walker, W.Rousch
Int: C.Simpson, J.Hodgson
Darley v Lake Wendouree
Darley
B: C.Sanders, B.Rainbow, J.Davies
HB: K.Hunt, L.Clough, C.Jordan
C: L.Smits, J.Caruana, C.Hewett
HF: K.Williams, J.Danskin-Anthony, D.Nitschke
F: N.Cadman, T.Goudge, C.Jobson
R: G.Hatcher, J.Presnell, C.Growcott
Int: L.Nash, J.Wilson
Lake Wendouree
From: A O'Keefe, A Convy, L Broster, R Mackay, M Greene, N Hallyburton, F Burger, W Halloran, C Alsop, O Nutall, J Flanagan, L Clarke, N Ling, N Torpey, G mackay, A Connors, R Dunn
Redan v Melton
Redan
NOT SUPPLIED
Melton
From: Z Russell, D Evers, C Scoble, H Karlich-Portelli, C Alaimo, L Brown, J Agius, C Quigley, T Morton, J Cotter, S Smoult, H Fenton, J Wheeler, J Beeson, A Greenshields, O Greenshields, A Thorneycroft, D Quigley, P Patuillo, C Battye, S Smoult, A Stewart, A Landaverde, N Webber, J Rust, W Majok
Melton South v North Ballarat
Melton South
NOT SUPPLIED
North Ballarat
From: O Finch, T Palmer, B Ripper, A Trainor, B Ling, G Huf, D Moloney, G Namtho, D Aitken, F Finch, W Card, R Abbott, T Sands, M Waddell, B Watts, J Hutchinson, N Jolly
CENTRAL HIGHLANDS FL
SENIORS
DAYLESFORD V BUNGAREE
DAYLESFORD
B: J.Evans, L.Johnston, A.Pasahidis
HB: T.Nesbitt, A.Boyse, A.Smith
C: C.Molivas, C.Beck, M.Dean
HF: C.Peart, A.Lambert, T.Dean
F: S.Winnard, T.Lee, S.O'Brien
R: J.Schroder, T.Hunt, A.Panayi
Int: T.Conroy, M.Steen, J.Briggs, J.Cummings
BUNGAREE
B: M.Lawless, X.Carey, D.Murphy
HB: N.Browning, A.Browning, C.Edwards
C: S.Butler, B.Simpson, T.Elliott
HF: S.Mewett, J.Lukich, B.Dodd
F: J.Butler, I.Quick, T.Wakefield
R: M.Geary, J.Mahar, M.Comben
Int: R.Emerson-Jones, J.Sardo, B.Willian, J.Gallagher
BUNINYONG V CRESWICK
BUNINYONG
B: J.Ottavi, J.Coxall, M.Warner
HB: D.Sliwa, H.Givvens, J.Marshall
C: L.Burbidge, A.Hart, D.Micallef
HF: B.Marchant, J.Morgan, J.Atkinson
F: F.Hunt, N.Shell, L.Stewart
R: J.Jones, L.Atkinson, A.Domic
Int: J.Robertson, J.Rodgers, J.Marshman, H.Donald
CRESWICK
B: Z.Gladman, T.Landwehr, E.Henderson
HB: J.McIntyre, B.Plover, W.Preston
C: R.Cox, B.Sternberg, G.Lovett
HF: D.Whitfield, J.Anagnostou, N.Cochrane
F: J.Thomas, N.Pantzidis, T.Randall
R: A.Sedgwick, B.Dolan, M.Hottes
Int: R.Antonio, A.Lovett, L.Scheele, L.Grigg
WAUBRA V CARNGHAM-LINTON
WAUBRA
B: B.Morshead, L.McLeod, H.Roscoe
HB: T.Hall, R.Petrascu, P.Feaver
C: M.Harrison, S.Buck, A.McPherson
HF: G.Ross, D.Robertson, J.Parker
F: R.Gavin, B.Colligan, O.Randall
R: T.Ford, N.Moran, D.Jenkins
Int: N.Benson, A.Clark, J.Knights, H.Bond
CARNGHAM-LINTON
B: P.Martin, Ju.O'Brien, A.McPherson
HB: Ja.O'Brien, W.Bruty, K.Raven
C: M.Picken, T.Clark, T.Raven
HF: H.Butler, J.Pound, J.Faull
F: B.Benson, B. McDonald, M.Knight
R: N.O'Brien, J.Mcmickan, T.Scoble
Int: L.Hodgson, H.Palmer, S. Hopper, J.Foley
SKIPTON V SPRINGBANK
SKIPTON
B: B.Krol, N.Strangio, A.Twaddle
HB: J.Webster, S.Romeril, J.Draffin
C: J.McClure, J.Wilson, J.Peeters
HF: A.Pitson, W.Beever, L.Stranks
F: M.Walsh, R.Monument, M.Cullinan
R: A.Nestor, D.Phillips, P.Graham
Int: L.Cullinan, N.Olver, B.Meek, T.Cullinan
SPRINGBANK
B: B.Hanrahan, S.Duggan, K.Kennedy
HB: B.Maher, F.Toose, A.Murnane
C: I.Pertzel, J.McCann, J.Maher
HF: Z.Spencer, C.Ronan, J.Simpson
F: N.Gordon, J.Wilson-Keir, J.Bawden
R: P.Glanford, H.Twaits, J.Thompson
Int: M.Simpson, J.White, A.Wethling, B.Ronan
GORDON V CLUNES
GORDON
B: G.Clifford, S.Griffiths, J.Clampit
HB: M.Gunnell, R.Clampit, B.Veale
C: A.Toohey, D.McGuigan, B.Frazer
HF: B.Schiltz, E.Crackel, J.Graham
F: J.Gorman, L.Payne, Z.Graham
R: M.Griffiths, M.Nolan, D.Anderson
Int: T.Murphy, B.Buttler, J.Lampi
CLUNES
B: S.Powell, K.Thompson, L.Wrigley
HB: D.Bulluss, M.Paramonov, M.Ryan
C: B.Pickering, J.Radlof, M.Murray
HF: J.Burns, A.Riches, M.Thar
F: C.Newton, D.Evans, Z.Bedford
R: R.Thompson, N.Clarke, M.Kasparian
Int: A.Bowd, L.Hayles, J.Robertson, M.Miller
NEWLYN V DUNNSTOWN
NEWLYN
B: S.Murphy-McKay, M.Tilley, L.Gill
HB: J.Giampaolo, J.Labbett, D.Fishwick
C: A.Rofe, M.Rogers, W.Lund
HF: L.Reynolds, D.Wehrung, K.Collins
F: M.Phelps, T.Carey, K.Prendergast
R: T.Nash, L.Hoy, S.Willmott
Int: A.Sewell, L.Allen, J.Lee, L.Prendergast
DUNNSTOWN
B: B.Cracknell, B.Leonard, P.Britt
HB: A.Caligiuri, S.Forbes, J.Crone
C: K.Dickson, J.Leonard, P.Tuddenham
HF: B.Collins, B.Whittaker, L.Hunter
F: Ai.Murphy, M.Henderson, C.Tangey
R: R.Adams, W.Henderson, T.Wardell
Int: B.Morey, N.Duggan, L.Rae, Au.Murphy
BEAUFORT V ROKEWOOD-CORINDHAP
BEAUFORT
B: T.Miller, L.Fraser, L.Megne
HB: L.Cox, R.Luke, C.Mahony
C: J.Connor, J.Appleton, H.Slater
HF: F.Mitilineos, M.Jenkins, T.Haase
F: F.Carnes, L.Harris, L.McLinden
R: Z.Dally, F.Kellett, J.McDermott
Int: N.Clark, J.Mulcahy, A.Gaylard, D.Jones
ROKEWOOD-CORINDHAP
B: T.Lamb, R.Fisher, C.Jeffrey
HB: Z. Priddle, D. Cassidy, Z, Jenkins
C: J.Ford, M.Aikman, J.Morgan
HF: M.Lockyer, R.Aikman, M.Riding
F: T.Fagg, C.Barrenger, K.Hayes
R: L.Baker-Radford, M.Rivett, L.Philp
Int: B.Harris, B.Ferguson, O.Armstrong, J.Hayes
HEPBURN V LEARMONTH
HEPBURN
B: J.Wallesz, B.Yanner, J.Grant
HB: J.Clarke, Z.Kupsch, H.Rodgers
C: M.McKay, D.Dennis, B.McKay
HF: B.Coffey, M.Davis, B.Pedretti
F: I.Grant, M.Banner, A.McKay
R: T.Brown, R.Ferraro, N.Johns
Int: N.Lowe, Q.Butt, J.Blackburn, L.O'Halloran, J.Cook
LEARMONTH
B: M.Harbour, N.Willox, T.Martin
HB: J.Rich, M.Judd, J.Dunne
C: J.Crilly, A.Hare, T.Mitchell
HF: D.Folkes, J.Rae, M.McKenna
F: D.Anderson, M.Rowe, J.Findlay
R: W.Green, P.Collins, C.Kimber
Int: L.Ozols, J.Neal, O.Ross, E.Prenc, B.Patullo
RESERVES
DAYLESFORD V BUNGAREE
DAYLESFORD
B: A.Monaghan, J.Adams, R.Holmes
HB: A.Brereton, T.Davidson, T.dellanno
C: B.Brewer, T.Powell, J.Whelan
HF: B.Distel, A.Peters, C.Powell
F: J.Hammett, T.Johnson, A.Richardson
R: B.Horne, D.Ryan, A.Murphy
Int: N.Hammett, L.Campbell, J.Peters, M.Pearce
BUNGAREE
B: A.Bigmore, C.Cowan, T.Puddy
HB: A.bright, J.Whitcher, J.Phillips
C: H.Cousens, A.Richardson, J.Rix
HF: J.Walter, M.Panther, C.Milroy
F: L.Ryan, N.Spratling, J.Partington
R: E.Forbes, G.Trevenen, A.Verhoeven
Int: J.Beaston, A.Byham, B.Thornton, C.Roberts
BUNINYONG V CRESWICK
BUNINYONG
NOT SUPPLIED
CRESWICK
From: Sean Robertson, Dale Mercer, Ryley Commons, Justin Boers, Alex Middleton, Paul Franklin, Benjamin Haintz, Tynan Spenceley, Tyson Wilkin, cooper new, Mark Howden, Harrison Ingwersen, Timothy Rieniets, Luke Head, Gerard Van Oostveen, Tim ROBINSON, Jayden Robertson, Dylan Randall, Nathan Horsburgh, Jake Brookes, Josh Humphries, Joshua Mackrell
WAUBRA V CARNGHAM-LINTON
WAUBRA
NOT SUPPLIED
CARNGHAM-LINTON
NOT SUPPLIED
SKIPTON V SPRINGBANK
SKIPTON
From: Mitchell McCrow, Jethro Kirby, Jack Robson, Riley Uwland, Sam Peeters, Tim Huglin, Drew Lockens, Marcus Graham, Stephen Boswell, Kiowa Stranks, Jett Pitman, Cree Stranks, Andrew Robertson, Alex Morcombe, Will Fay, Jye-leigh Drinkwater, Brad Uwland, James Kirkpatrick, Ben Hobbs, Timothy Gawne, Jack Hendrich, Fraser Morcombe
SPRINGBANK
From: Shane McConville, Tom Simpson, Joshua Tate, Braden O'Neil, Aidan Rieniets, Anthony Grace, Jayden Wren, Jesse Di Martino, Terence Maher, toby rieniets, Lachie Scholten, Daniel Baldwin, Ben Maher, Alex Hamilton, Jake Hopkins, Pat Simpson, Magbul Abraham, Benjamin Martinu, Tom O'Loughlin
GORDON V CLUNES
GORDON
NOT SUPPLIED
CLUNES
From: Brody Davies, Ashley Anderson, Kyle Downs, Eric Downs, Jasper Chatham, Daniel Burnett, Tyrese Nunn, Dylan Davies, Lachlan Hull, Matt Coon, Devon Davies, Nick Wrigley, Jordon Nase, Jake Graham, Cam Wrigley, Oj Fox, Kane Hatfield, Darcy Coon, Luke Saligari, Harrison Blomeley, Andrew Stinchombe
NEWLYN V DUNNSTOWN
NEWLYN
From: Lachlan Fishwick, Conor Long, James Clark, Will Mesley, Riley Beste, Dan Mizzeni, Jayden New, Lachlan Shaw, Nathan David, Matthew Cosgrave, Jack Hillas, Ben Huggett, Clint Robinson, Fraser Lowe, Mitchell O'Brien, Jack Sullivan, Leo Bell, James Dwyer, Tom Hardisty, Jordan Hooper, Liam Gunn, Bailey Blomeley
DUNNSTOWN
From: Jude Ryan, Kirby Neville, Caleb Rinaldi, Damon Simpkin, Lester Guiao, Rhys Brasser, Mitchell Ellis, Callan McKay, Lewis Hodgins, Troy Leon, Jordan Britt, Brent Murphy, Jason Leonard, Samuel Kennedy, Will Everard, Darcy Keating, Nick Hobbs, Matthew Blackburn, Jett Leon, Leon Fogas, Joel Murphy, Kyle Bickley
BEAUFORT V ROKEWOOD-CORINDHAP
BEAUFORT
B: K.Mclinden, L.Van Der Linden, A.Miller
HB: T.Jenner, S.Linke-Nagel, T.Flood
C: W.Sidebottom, C.Jardine, N.Bedford
HF: M.Collins, B.Briody, J.Scobie
F: M.Miller, N.Clark, N.Elford
R: D.Phillips, M.McDonnell, A.Gerrard
ROKEWOOD-CORINDHAP
NOT SUPPLIED
HEPBURN V LEARMONTH
HEPBURN
From: Quade Butt, Neville Purtell, Jacob Portyka Stone, Nash Robinson, Felix McGurk, Alec Cimera, Jack Carey, Harrison Nevill, Jake Chamberlain, Sage Eguchi, Mark Shaw, Jayden Liversidge, Billy Albert, Lochie Johns, Isaac Pedretti, Declan Murnane, Logan Bolton, Nathaniel Lowe, Harry Johns, Leigh Lovig, Finnley Geurts, Corey Pedley
LEARMONTH
From: Samual McCrum, Marnix Bakker, William McKechnie, James Schaper, Ethan Hughes, Garth Dwyer, Ryan McMahon, Liam Vercoe, Patrick McGuigan, Tom Owen, Lacchlan Jackson, Zach Patullo, Jake Gebert, Tyrone Lever, Peter Norman, Cody Charters, Liam Smith, Nathan Quinn, Jed Cubitt, Luke Hallett, Cooper Andrews, Angus Treweek, Jake Bartley